TC LOKOMOTIV

BG | EN | office@tclokomotiv.com

ТК „Локомотив- Пловдив“ за втори път е домакин на международен турнир по тенис за хора в инвалидни колички „Филипополис къп“.

ТК „Локомотив- Пловдив“ за втори път е домакин на международен турнир по тенис за хора в инвалидни колички „Филипополис къп“ . Турнирът се провежда с подкрепата на Община Пловдив и БФТ. В престижната надпревара участваха спортисти от 12 държави.България беше представена от 6 състезатели. Това са Мария Петрова, Зоя Чавдарова, Калин Асенов, Христо Босаков, Ивайло Петров и Юлиян Митов. Първите поставени в схемата спечелиха титлите при мъжете и жените.При мъжете Йозеф Риглер от Австрия победи на финала с 7-6(3), 6-4 Лука Арка от Италия. Във финала при жените Люис Хънт от Великобритания се наложи с 6-1, 6-0 над Людмила Бубнова от Русия. Наградите на победителите връчи спортният директор на ТК Локомотив (Пловдив) Дора Рангелова.

Публикувано на: 30-09-2019 год.